czwartek, 27 czerwca 2019

Winda dla niepełnosprawnych – najczęstsze pytania klientów

Data publikacji: 27 czerwca 2019

Osoby zainteresowane zamontowaniem windy domowej pytają zwykle o to, ile razy w roku należy ją serwisować. Interesują się też możliwością obniżenia kosztów zakupu urządzenia. Niektórzy pytają również o to, co można zrobić z windą, która przestaje być potrzebna. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Winda dla niepełnosprawnych - pytania

Z tekstu dowiesz się:
  • jak wygląda konserwacja wind dla niepełnosprawnych,
  • gdzie można uzyskać finansowe wsparcie na zakup wybranego urządzenia,
  • czy firma Rav-Net prowadzi skup używanych krzesełek schodowych.

Serwis windy schodowej w praktyce

Jeżeli chcesz, aby Twoje urządzenie dłużej zachowało sprawność, pamiętaj o jego prawidłowej konserwacji. Częstotliwość serwisowania zależy od typu windy oraz rekomendacji producenta dotyczących konkretnego modelu.

Ma na nią także wpływ specyfika użytkowania windy dla niepełnosprawnych. Jeżeli jesteś właścicielem domu jednorodzinnego lub mieszkania, serwisuj krzesełko schodowe raz w roku. W pozostałych przypadkach konieczne będzie sprawdzanie jego stanu technicznego co 6 miesięcy. Platformy schodowe należy konserwować 2 razy w roku, a podnośnik pionowy Kali B nawet co 30 dni.

konserwacja platformy schodowej
Regularne serwisowanie windy dla niepełnosprawnych wydłuża żywotność urządzenia.


Bezproblemowa konserwacja wind dla niepełnosprawnych

Korzystając z usług firmy Rav-Net, zyskujesz pewność, że nie zapomnisz o serwisie swojego urządzenia. Nasi konsultanci zadzwonią do Ciebie z przypomnieniem o nadchodzącym terminie okresowej konserwacji. Oprócz serwisu wykonujemy naprawy – również urządzeń innych marek lub zamontowanych przez konkurencyjne firmy. Choć nasza siedziba mieści się w Warszawie, jesteśmy dostępni na terenie całej Polski.

Zadzwoń pod nr: +48 517 023 470 lub +48 606 686 002 i zapytaj o najbliższy wolny termin!

Dofinansowanie budowy windy to nie wszystko

Osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych – aby je otrzymać, wystarczy złożyć wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomoc w uzyskaniu środków niezbędnych do budowy windy lub zakupu schodołazu oferują także urzędy miasta i gminy, PCPR-y oraz ośrodki pomocy społecznej. Dofinansowanie budowy windy może obniżyć koszty inwestycji nawet o 95%!

W przypadku braku dofinansowania na likwidację barier ze środków PFRON warto zwrócić się o pomoc do fundacji wspierających osoby niepełnosprawne. 

W razie braku pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji, warto zgłosić się do fundacji wspierających osoby niepełnosprawne, np.

  • Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,
  • Fundacji Helpful Hand,
  • Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”,
  • Fundacji Bez Tajemnic.

Skup krzesełek schodowych

Trwałość regularnie serwisowanych wind krzesełkowych sprawia, że z czasem mogą stać się niepotrzebne pomimo tego, że zachowują jeszcze pełną funkcjonalność. Zdarza się, że w wyniku pomyślnie zakończonej rehabilitacji osoba korzystająca dotąd z krzesełka lub platformy schodowej odzyskuje sprawność. Czasami też przeprowadzka sprawia, że winda dla niepełnosprawnych przestaje być potrzebna.

W takiej sytuacji możesz odzyskać część kosztów poniesionych na zakup urządzenia, odsprzedając je firmie Rav-Net. Przyjmujemy też w rozliczeniu uszkodzone krzesełka Acorn i platformy schodowe Extrema Logic, do których nie są już produkowane części zamienne. Oddając zepsute urządzenie do skupu krzesełek schodowych, uzyskasz nową windę w niższej cenie.

Skup używanych platform schodowych
Firma Rav-Net prowadzi skup krzesełek schodowych.


Oferta używanych krzesełek schodowych

Jeżeli chcesz obniżyć koszt zakupu samobieżnego fotelika, zapytaj o dostępność tanich krzeseł używanych. Skup wind schodowych umożliwia nam okresowe wprowadzanie do oferty modeli Acorn SuperGlide oraz Acorn 180. Kupując używane krzesełka schodowe proste, otrzymujesz skrupulatnie sprawdzone i w pełni sprawne urządzenia. Każde z nich zostało zregenerowane i jest sprzedawane na gwarancji (niezależnej od daty produkcji windy).

Krzesełka schodowe Acorn z rynku wtórnego
W ofercie firmy Rav-Net są czasem dostępne używane krzesełka schodowe Acorn.

Oprócz samobieżnych fotelików oferujemy także używane platformy schodowe w atrakcyjnych cenach. Zarówno krzesła, jak i platformy z rynku wtórnego są dostępne w wersji prostoliniowej – można je zamontować na schodach o prostym biegu.

Uwaga! W naszej ofercie są już dostępne komfortowe windy domowe Stiltz, dzięki którym możesz wygodnie poruszać się pomiędzy piętrami wraz z innymi domownikami. Zadzwoń do inżynierów z naszej firmy, aby dowiedzieć się więcej o tym innowacyjnym produkcie.

Zapytaj o tanie krzesełka schodowe i windy domowe Stiltz!