poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Jak działa winda schodowa dla psów?


Data publikacji: 26 sierpnia 2019

Krzesełka poruszające się wzdłuż schodów to coraz częstszy widok w domach lub blokach zamieszkiwanych przez osoby w podeszłym wieku. Z trudnościami związanymi z pokonywaniem stopni mierzą się jednak nie tylko ludzie, lecz również zwierzęta. I to właśnie z myślą o nich stworzyliśmy jedyną w Polsce windę schodową dla psów. Zobacz, jaki jest jej mechanizm działania!


krzesełko schodowe dla starszego psa

Z artykułu dowiesz się:
  •  jak wygląda obsługa krzesełka schodowego dla czworonoga,
  • kiedy warto rozważyć montaż platformy,
  • na jakich schodach można zamontować windę krzesełkową dla psa.

Czym jest platforma schodowa dla psa?

Jest to minidźwig, który porusza się wolno tuż ponad stopniami – w górę i w dół. Można go zamontować na schodach wewnętrznych oraz zewnętrznych, bez ryzyka uszkodzenia urządzenia pod wpływem różnic temperatur czy wilgoci. Winda krzesełkowa dla psa bazuje na tym samym mechanizmie, co krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych, została jednak dostosowana do potrzeb czworonogów.

Zamiast fotelika z podnóżkiem, oparciem oraz podłokietnikami umieściliśmy na niej platformę, na której można przewozić nawet psy dużych ras. Choć urządzenie jest kompaktowe, jego udźwig pozwala na wygodne i bezpieczne transportowanie zwierząt, których waga sięga nawet kilkudziesięciu kilogramów.  

porównanie krzesełka schodowego dla ludzi i zwierząt
U góry zewnętrzne krzesełko schodowe dla osób starszych i niepełnosprawnych, a u dołu winda schodowa dla psów.

Krzesełko schodowe dla czworonoga – kiedy warto je mieć?

Ruchoma platforma to rozwiązanie adresowane do mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy są opiekunami psów, mających problemy z wchodzeniem po schodach. Wiele zwierząt w podeszłym wieku cierpi na schorzenia kręgosłupa lub stawów, które uniemożliwiają im samodzielne pokonywanie stopni. W obliczu takiego problemu część opiekunów nosi swoje psy na rękach, aby mogły kilka razy dziennie cieszyć się spacerem. Dotyczy to także osób, których psy przeżyły wypadki samochodowe skutkujące utratą jednej łapy.

Noszenie psa nie zawsze jest jednak możliwe – czasami na przeszkodzie stoi bowiem zbyt duża waga psa. Dzieje się tak choćby w przypadku owczarków niemieckich, które często chorują na dysplazję stawów. W takiej sytuacji rozwiązaniem problemu może być zamontowanie unikatowego krzesełka schodowego dla czworonoga.

Pies transportowany przez opiekuna windą schodową.

Jak działa winda krzesełkowa dla psa?

Obsługa urządzenia jest banalnie prosta – wystarczy wprowadzić pupila na platformę, zamknąć klapkę zabezpieczającą przed wypadnięciem i uruchomić dźwig za pomocą pilota. Krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych psów zajmuje tak niewiele miejsca, że opiekun może towarzyszyć pupilowi, pokonując stopnie obok przemieszczającego się dźwigu.

Warto trzymać w tym czasie dłoń na szelkach zwierzaka, aby dodatkowo zwiększyć jego stabilizację oraz uspokoić pupila podczas korzystania z windy. Gdy krzesełko dotrze do celu, pozostaje już tylko podnieść klapkę ochronną i wypuścić psa do domu lub na podwórko. Platforma schodowa dla zwierząt działa przez cały rok – możesz z niej z powodzeniem korzystać nawet podczas siarczystych mrozów.

Transportowanie niepełnosprawnych zwierząt po schodach
Starszy pies zjeżdża bezpiecznie windą na podwórko.


Gdzie można zamontować windę schodową dla psów?

W przypadku psów mieszkających w domach jednorodzinnych największą przeszkodą do pokonania są zwykle schody zewnętrzne. Można na nich założyć krzesełko schodowe dla psiego seniora, lecz tylko w przypadku modelu poruszającego się po linii prostej. Jeżeli jednak do Twojego domu prowadzą schody dwu- lub wielobiegowe, realizacja montażu także będzie możliwa. Tyle tylko, że z wykorzystaniem dwóch dźwigów do transportowania zwierząt. Windy przyschodowe dla psów można założyć także wewnątrz budynku.

Krzesełko schodowe dla czworonoga w akcji
Winda schodowa dla psa na dolnym przystanku i w trakcie jazdy.

Skontaktuj się z inżynierami z firmy Windy Schodowe, aby porozmawiać o możliwościach zamontowania krzesełka dla zwierząt w Twoim domu.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania także wtedy, gdy potrzebujesz rozwiązania szytego na miarę, np. schodowej windy towarowej. Mamy już na koncie kilka realizacji z tego obszaru – m.in. w zakładach wulkanizacyjnych (windy do przewożenia opon) czy kościołach (dźwigi transportujące wino mszalne do piwnicy). Zadzwoń i dowiedz się, co możemy Ci zaproponować!