sobota, 31 sierpnia 2019

O co pytają klienci Wind Schodowych?

Często odbieramy telefony z zapytaniami o to, jakie informacje są nam niezbędne do przygotowania darmowej wyceny windy dla niepełnosprawnych. Klienci dopytują także, jaki jest zakres terytorialny naszej działalności i czy dojeżdżamy do niewielkich miejscowości na krańcach Polski. Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.


Data publikacji: 31 sierpnia 2019

Jeżeli zainteresowała Cię oferta Wind Schodowych, dowiedz się więcej o tym, co możemy Ci zaoferować. Przeczytaj odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów i skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby zlikwidować bariery w Twoim domu. 

Windy Schodowe - nurtujące pytania

 1. Co mogę zrobić, aby otrzymać wycenę krzesełka schodowego, podnośnika pionowego oraz platformy schodowej?

Firma Windy Schodowe oferuje przygotowanie bezpłatnego kosztorysu, który stanowi załącznik do wniosku o uzyskanie dofinansowania ze środków PFRON. Aby go sporządzić, potrzebne nam są dane umożliwiające wybór odpowiedniego modelu urządzenia oraz wykonanie kalkulacji montażu. O tym, jakie informacje są niezbędne do stworzenia kosztorysu krzesełka schodowego pisaliśmy już tutaj. Dzisiaj przedstawimy więc zakres danych, które umożliwiają wykonanie kalkulacji dla dwóch pozostałych urządzeń – platformy schodowej i podnośnika pionowego.

Zobacz na filmiku, w jaki sposób działa krzesełko schodowe, które porusza się po torze krzywoliniowym.


Kosztorys platformy schodowej – kluczowe informacje

Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatną wycenę platformy schodowej, udostępnij nam informacje o:
 • długości schodów (od krawędzi najwyższego do krawędzi najniższego stopnia) lub podaj liczbę stopni oraz ich wymiary;
 •  szerokości schodów;
 • kształcie schodów (prosto- lub krzywoliniowym);
 • ilości miejsca dostępnego przed schodami;
 •  tym, czy ze schodami sąsiaduje ściana nośna;
 • miejscu montażu (wewnątrz budynku lub na zewnątrz);
 • Twoim miejscu zamieszkania i numerze telefonu.

Prześlij nam także zdjęcia schodów, ich rzut lub rysunek.

Darmowe kosztorysy platform schodowych od firmy Windy Schodowe

Wycena podnośnika pionowego – istotne dane

Na finalny koszt zakupu i montażu podnośnika pionowego wpływa wiele czynników, m.in.:
 • wartość różnicy wysokości pomiędzy poziomami, którą należy zniwelować;
 • miejsce montażu (wewnątrz lub na zewnątrz budynku);
 • preferowany sposób zasilania;
 • wybór wersji przelotowej lub kątowej urządzenia (decyduje on o usytuowaniu wjazdów na platformę podnośnika).

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną wycenę podnośnika pionowego, nie zapomnij udostępnić nam zdjęć, rysunków lub rzutów miejsca, w którym pojawi się urządzenie. Dołącz również swoje dane kontaktowe oraz nazwę miejscowości, w której chcesz dokonać montażu. 

Obejrzyj na filmiku mechanizm działania podnośnika pionowego LiftBoy2. W jakich miastach montują Państwo windy dla niepełnosprawnych?


Klienci spoza Warszawy często zadają nam pytanie, czy zakładamy urządzenia przeznaczone do likwidacji barier również poza stolicą. Odpowiedź brzmi: tak. Realizujemy montaże na terenie całej Polski – nasze urządzenia działają w Poznaniu, Krakowie, Nowym Sączu, Zakopanem, Bydgoszczy i w wielu innych miastach. Dojeżdżamy także do niewielkich miejscowości lub wsi położonych na krańcach kraju. Staramy się przy tym optymalizować czas i koszt dojazdu, planując z wyprzedzeniem realizację lub serwis urządzeń położonych w tym samym rejonie.  

Warszawska firma Windy Schodowe działa na terenie całego kraju.
Montujemy i serwisujemy windy dla niepełnosprawnych na terenie całej Polski.


 3. Czy z krzesełka schodowego lub platformy może korzystać osoba z nadwagą?


Choć niewielkie rozmiary samobieżnych fotelików sprawiają, że mieszczą się one nawet na wąskich schodach, to urządzenia te wyróżniają się imponującym udźwigiem. Jego wartość zależy od modelu urządzenia i kształtu toru, po którym sunie krzesełko (może być on prosto- lub krzywoliniowy). Wszystkie krzesełka schodowe są jednak przystosowane do bezpiecznego przewożenia dzieci oraz osób dorosłych – nawet tych z nadwagą.

Udźwig samobieżnych fotelików wynosi:
 • 125-130 kg w przypadku krzesełek prostoliniowych,
 • 120-130 kg dla urządzeń poruszających się po torze krzywym. Istnieje też możliwość zwiększenia udźwigu nawet do 150 kg.

W przeciwieństwie do krzesełek platformy schodowe są przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych siedzących na wózkach inwalidzkich. To sprawia, że ich udźwig jest jeszcze większy i wynosi od 225 kg od 250 kg (w zależności od modelu). W przypadku platformy schodowej Ascendor istnieje możliwość jego zwiększenia aż do 300 kg.

Porozmawiaj z inżynierem z Wind Schodowych