środa, 30 października 2019

5 zalet komfortowej windy Stiltz


Data publikacji: 30 października 2019


Producenci urządzeń do likwidacji barier wciąż pracują nad ulepszaniem wind schodowych i konstruowaniem zupełnie nowych modeli. Przykładem jednego z nich jest nowoczesna i uniwersalna winda do domu jednorodzinnego, którą możesz zamontować w dowolnym pomieszczeniu. Poznaj najważniejsze zalety urządzenia Stiltz, które jest już dostępne w ofercie firmy Windy Schodowe.  

Mała winda do domu jednorodzinnego
Winda domowa Stiltz

Z artykułu dowiesz się:
 • co wyróżnia małą windę domową,
 • kto może korzystać z urządzenia dźwigowego w domu jednorodzinnym,
 • który model sprawdzi się w Twoim domu,
 • jakie są najważniejsze zalety windy Stiltz.

Winda w domu jednorodzinnym w nowej odsłonie

Urządzenia dźwigowe Stiltz to nowoczesne, małe windy domowe, które można zamontować w niemal każdym budynku jednorodzinnym oraz dwupoziomowym mieszkaniu. Ich efektowny wygląd sprawia, że w niczym nie przypominają tradycyjnych wind dla osób niepełnosprawnych. Przeszklone urządzenia dźwigowe Stiltz zostały wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED-owe oraz szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo użytkowników, m.in. czujniki przeszkód czy blokadę kluczem. Ich montaż nie wymaga przebudowywania instalacji elektrycznej, ponieważ urządzenia pobierają prąd ze zwykłego gniazdka elektrycznego 230 V. Windy do domu są wyposażone w akumulatory, które gwarantują Ci brak zakłóceń pracy urządzenia podczas przerwy w dostawie prądu.  

Winda DUO - urządzenie dla dwóch osób
Winda domowa może przewozić 2 lub 3 osoby.

Mała winda domowa – uniwersalne zastosowanie

Dźwigi Stiltz mogą przewozić osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich lub z chodzikiem rehabilitacyjnym. Doskonale sprawdzą się także w przypadku seniorów oraz innych domowników, którzy mają trudności z pokonywaniem schodów. Stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich osób ceniących komfort i chcących zyskać wygodną alternatywę dla schodów. Jeżeli często podróżujesz, winda w domu jednorodzinnym pomoże Ci przewozić ciężkie bagaże. Jeśli natomiast mieszkasz ze schorowanym psem dużej rasy, umożliwi Ci jego transportowanie pomiędzy piętrami, aby mógł Ci towarzyszyć w codziennych aktywnościach.

Rozważ montaż windy dla dwóch osób także wtedy, gdy masz problemy z przemierzaniem schodów, a chcesz uniknąć przeprowadzki do parterowego domu. Winda Stiltz pozwoli Ci bowiem zachować samodzielność w Twoim miejscu zamieszkania. A jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na przeprowadzkę, zwiększy wartość domu wystawianego na sprzedaż.

Winda dla seniora Stiltz
Windę Stiltz oświetlają energooszczędne lampy LED-owe.

Którą windę wybrać – DUO czy TRIO?

Producent oferuje dwa modele, które różnią się od siebie wielkością i udźwigiem.
 1. Winda DUO może jednocześnie przewozić dwie osoby lub ciężar o maksymalnej wadze 170 kg. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku oraz właścicieli domów jednorodzinnych, którym zależy na uzyskaniu wygodnego połączenia pomiędzy piętrami.
 2. Winda TRIO została natomiast zaprojektowana z myślą o bezpiecznym transportowaniu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem. Urządzenie może jednak także przewozić seniorów lub stanowić alternatywę dla schodów w licznej, wielopokoleniowej rodzinie. W odróżnieniu od windy dla dwóch osób ma większy udźwig – wynosi on aż 250 kg. Dzięki temu TRIO może przewozić jednocześnie 3 dorosłych ludzi lub osobę niepełnosprawną na wózku i jej towarzysza.
Winda domowa dla seniora
Windę Stiltz można zamontować w dowolnym miejscu - urządzenie nie musi przylegać do ściany.


5 kluczowych zalet windy Stiltz

Zobacz, dlaczego warto zamówić elegancką windę do swojego domu:
 1. błyskawiczny montaż – założenie urządzenia trwa zaledwie 1 dzień;
 2. intuicyjna obsługa – aby sterować windą, wystarczy użyć panelu umieszczonego w kabinie lub pilota;
 3. niezwykle cicha praca – mała winda domowa działa niemal bezgłośnie. Możesz z niej korzystać o każdej porze dnia i nocy bez obawy, że zakłócisz spokój pozostałych domowników;
 4. dowolne miejsce montażu – marzysz o założeniu windy w przedpokoju, sypialni lub salonie? Teraz to możliwe! Urządzenia Stiltz nie muszą przylegać do ściany, więc możesz je zamontować dokładnie tam, gdzie chcesz;
 5. szybkość i wygoda – winda domowa przewiezie Cię na wyższe lub niższe piętro w ciągu 30 sekund bez wysiłku i ryzyka upadku, które towarzyszy pokonywaniu schodów.