czwartek, 31 października 2019

Krzesło schodowe – skuteczny sposób na jesienną chandrę


Data publikacji: 31 października 2019


Mniejsza ilość słońca i niskie temperatury sprawiają, że pod koniec roku wiele osób w podeszłym wieku ogranicza swoją aktywność do minimum. Efektem braku ruchu może być  jednak pogorszenie kondycji, które z czasem doprowadzi do izolacji seniora, mającego trudności z pokonywaniem schodów. Sposobem na zwiększenie aktywności i pozbycie się jesiennej chandry jest założenie krzesła schodowego. Zobacz, który model wybrać!


Krzesło schodowe do domu
Winda krzesełkowa Acorn

Z artykułu dowiesz się:
  • w jaki sposób montaż krzesełka schodowego zmieni życie seniora na lepsze
  •  czym różnią się od siebie windy krzesełkowe
  • który model urządzenia sprawdzi się w Twoim domu

Likwidacja barier = więcej radości z życia

Jesienią wiele osób w podeszłym wieku narzeka na chandrę. Pogarszający się stan zdrowia często utrudnia im wychodzenie z bloku, przez co stają się zależne od rodziny i sąsiadów. Z kolei mieszkańcy domów jednorodzinnych stopniowo przestają uczestniczyć w życiu swojej familii. Nie mogą zejść po schodach do salonu, aby ogrzać się przy kominku w jesienne wieczory czy wyjść na spacer z wnukami. Bariery architektoniczne odbierają radość życia i prowadzą do izolacji. Zlikwiduj je, wybierając 1 z 3 modeli krzeseł ruchomych na schody i spraw, że życie Twoich bliskich znów nabierze kolorów.


Krzesełko zewnętrzne Acorn spełni marzenie o jesiennym spacerze

Czasami zaledwie kilka stopni prowadzących do drzwi frontowych stanowi dla seniora przeszkodę nie do pokonania. Możesz jednak łatwo rozwiązać ten problem, montując prostoliniowe krzesełko schodowe Acorn SuperGlide, które jest odporne na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Osoba w podeszłym wieku może z niego korzystać przez cały rok, unikając ryzyka upadku ze śliskich, oblodzonych stopni. Dzięki windzie krzesełkowej latem spędzi miłe chwile w ogrodzie podczas rodzinnego grillowania, a jesienią wybierze się na spacer pośród złotych liści. Specjalny pokrowiec, który dołączamy do krzesełka Acorn Superglide, zabezpieczy urządzenie przed wilgocią i sprawi, że unikniesz czyszczenia siedziska po deszczu.

Krzesło ruchome na schody zewnętrzne
Krzesełko schodowe Acorn Superglide


Winda krzesełkowa Acorn – popularny wybór do domu

Ten sam producent oferuje krzesła schodowe do użytku wewnętrznego. Montujemy je na schodach o biegu prostym lub krzywoliniowym – po prawej bądź lewej stronie. Krzesełka schodowe Acorn wyróżnia estetyczny wygląd oraz intuicyjna obsługa – można nimi sterować za pomocą joysticków ukrytych w podłokietniku albo pilota. Krzesła ruchome na schody możesz łatwo złożyć, ułatwiając domownikom wchodzenie i schodzenie po stopniach. Jeżeli na schodach występują spoczniki, albo brakuje miejsca przed górnym bądź dolnym stopniem, zakładamy krzesełko, korzystając z systemu szyny modułowej. Możliwość jego zastosowania sprawia, że winda domowa Acorn stanowi uniwersalny sposób na likwidację barier dla niepełnosprawnych.

Krzesełko na schody Otolift
Efektowne krzesełko schodowe Otolift

Eleganckie krzesełko schodowe Otolift – dla osób ceniących najwyższą jakość

Winda domowa Otolift wyróżnia się ponadczasowym wzornictwem i możliwością dopasowania koloru tapicerki oraz szyny jezdnej do wystroju wnętrz w Twoim domu. Cicha praca krzesełka schodowego sprawia, że można z niego korzystać o każdej porze dnia i nocy, nie zakłócając spokoju domowników. Urządzenie zostało wyposażone w szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo i wygodę użytkownika. Jedną z nich jest opcja zaprogramowania windy w taki sposób, aby zmniejszała prędkość na zakrętach, redukując liczbę drgań. Krzesełka schodowe Otolift można zamontować nawet na bardzo wąskich schodach, ponieważ grubość ich toru jezdnego wynosi zaledwie 10 cm. To sprawia, że urządzenia stanowią często jedyną szansę na usunięcie barier architektonicznych w bloku.

Winda krzesełkowa do bloku
Krzesło ruchome na schody Otolift można montować na wąskich schodach w domu i bloku.

Winda domowa HomeGlide – rozwiązanie na każdą kieszeń

Jeżeli zależy Ci na tym, by zapewnić seniorowi komfort życia niskim kosztem, wybierz jedno z najtańszych krzeseł schodowych na rynku. HomeGlide to funkcjonalna i bezpieczna winda, która może przewozić pasażera o wadze sięgającej 125 kg. Istnieje też możliwość zwiększenia jej udźwigu do 146 kg. Tanie krzesełko schodowe nadaje się do montażu na schodach o biegu prostym.


Tania winda dla niepełnosprawnych
Tanie krzesełko schodowe HomeGlide

Nadal nie jesteś pewien, który model wybrać? Skontaktuj się z inżynierem z firmy Windy Schodowe, który odpowie na Twoje pytania i bezpłatnie przygotuje dla Ciebie wycenę.