piątek, 20 grudnia 2019

Winda TRIO – domowy dźwig dla niepełnosprawnych

Data publikacji: 20 grudnia 2019

Na tle wielu urządzeń do likwidacji barier architektonicznych wyróżnia się niezwykle cicha i wygodna winda domowa Stiltz. Mogą z niej korzystać nie tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, ale także seniorzy oraz pozostali domownicy. Zobacz, dlaczego warto ją mieć w swoim domu.

winda domowa dla niepełnosprawnych

Z artykułu dowiesz się:
  • czym jest winda TRIO,
  • gdzie można ją założyć,
  • jak długo trwa montaż,
  • dlaczego windy domowe Stiltz idealnie komponują się z każdym wystrojem wnętrz.

Winda TRIO – co musisz o niej wiedzieć?

Podnośniki Stiltz występują w 2 wariantach – DUO (dla 2 osób) i TRIO (dla 3 osób). Ten drugi model wyróżnia się większą ilością miejsca w kabinie oraz udźwigiem, który wynosi aż 250 kg. Dzięki temu winda TRIO może w komfortowy osób przewozić osoby na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunem oraz niepełnosprawnych seniorów korzystających z chodzika. Jej zastosowanie jest jednak znacznie szersze. Urządzenie może służyć także do transportowania pomiędzy piętrami ciężkich walizek, wózka z dzieckiem lub sprzętu sportowego czy  instrumentów muzycznych. Choć powstało z myślą o osobach niepełnosprawnych, jego zamontowanie w domu ułatwi życie wszystkim domowników. Korzystając z windy osobowej do domu będą oni mogli szybko i bez wysiłku przemieszczać się pomiędzy piętrami.


Gdzie zamontować windę Stiltz?
Możliwości zainstalowania modeli DUO oraz TRIO jest bardzo wiele, ponieważ urządzenia te nie muszą sąsiadować ze ścianą. Winda do przewozu osób niepełnosprawnych zajmuje powierzchnię wynoszącą 1,25 m2, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla mieszkańców niewielkich domów. Cicha winda Stiltz jest też chętnie wybierana przez właścicieli mieszkań dwukondygnacyjnych, którzy chcą zlikwidować bariery architektoniczne w postaci schodów. Założenie podnośnika TRIO nie wymaga przebudowy instalacji elektrycznej – do jego zasilania wystarczy zwykłe gniazdko 230 V. Czas montażu urządzenia wynosi zaledwie 1 dzień.

Winda DUO
Windy Stiltz nie muszą przylegać do ściany - można je zamontować w niemal dowolnym miejscu.

Winda dla seniora z intuicyjną obsługą

Korzystanie z funkcjonalności urządzenia nie wymaga znajomości nowoczesnych technologii. Obsługa windy TRIO jest na tyle łatwa, że poradzi sobie z nią nawet osoba w podeszłym wieku. Aby uruchomić podnośnik, wystarczy zająć miejsce w kabinie i nacisnąć przycisk. Jeżeli natomiast winda znajduje się na innej kondygnacji, możesz ją szybko przywołać, używając pilota zdalnego sterowania. Ze względu na cichą pracę urządzenie będzie Ci służyło także w nocy, nie zakłócając przy tym snu pozostałych domowników. Windę TRIO oświetlają energooszczędne lampy LED-owe, które ułatwiają bezpieczne wejście do kabiny oraz jej opuszczenie po dotarciu do celu.

winda dla 3 osób
Windy Stiltz zawdzięczają swój efektowny wygląd m.in. dużym przeszkleniom oraz LED-owemu oświetleniu.

Winda domowa Stiltz – specyfikacja

Urządzenie porusza się w linii pionowej, niwelując różnice pomiędzy poziomami sięgające maksymalnie 6000 mm (istnieje możliwość wykonania przystanku pośredniego). Dzięki temu sprawdzi się nie tylko jako winda w mieszkaniu dwukondygnacyjnym, ale także nowoczesny dźwig do domu jednorodzinnego. Urządzenie przemieszcza się z szybkością dochodzącą do 0,15 m/s, co w praktyce oznacza, że pokonuje wysokość jednego piętra w ciągu zaledwie 30 sekund. Rekomendowana wysokość pomieszczeń wynosi minimum 2430 mm w przypadku górnej kondygnacji. Istnieje jednak możliwość założenia windy domowej w pomieszczeniu o wysokości co najmniej 2230 mm. Do kabiny modelu TRIO prowadzą pojedyncze drzwi zamontowane z przodu lub ich wersja przelotowa.

Winda dla 2 osób
Windy Stiltz występują w wariancie dwu- i trzyosobowym.

Efektowny wygląd windy dla niepełnosprawnych

Podnośniki Stiltz wyróżniają się nie tylko komfortową obsługą i uniwersalnymi możliwościami montażu, ale także estetycznym designem. LED-owe lampy, duże przeszklenia i smukły kształt urządzeń sprawiają, że pasują one zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Ukrycie kompaktowego układu napędowego poza zasięgiem wzroku sprawia, że podnośnik w niczym nie przypomina tradycyjnej windy dla niepełnosprawnych. A niewielka ilość przestrzeni niezbędnej do montażu oraz dowolność w wyborze miejsca instalacji pozwalają stworzyć harmonijny wystrój wnętrza, przy jednoczesnym usunięciu barier architektonicznych.