poniedziałek, 6 stycznia 2020

Jak uszczęśliwić babcię, likwidując bariery?

Data publikacji: 6 stycznia 2020


Choć do Dnia Babci pozostały jeszcze 2 tygodnie, warto już teraz poszukać prezentu, który sprawi radość Twoim bliskim. Sposobem na wywołanie uśmiechu na twarzy starszej osoby może być podarowanie jej bezpieczeństwa i samodzielności w poruszaniu się po domu. Zobacz, które urządzenia pomogą Ci zlikwidować bariery oraz uszczęśliwić babcię – i to nie tylko w dniu jej święta.

Likwidacja barier dla osób w podeszłym wieku

Z artykułu dowiesz się:
  • które typy wind są przeznaczone dla osób w podeszłym wieku,
  • w jakich przypadkach warto połączyć funkcjonalności 2 urządzeń,
  • z jakiej windy do domu może korzystać cała rodzina.

Krzesełko schodowe wewnętrzne – fotel nowoczesnego seniora

Jeszcze do niedawna ulubionym miejscem każdej babci był fotel na biegunach, lecz ostatnio coraz częściej zastępuje go winda krzesełkowa. Osoby w podeszłym wieku, które mają trudności z pokonywaniem stopni, cenią sobie bezpieczeństwo i wygodę, jakie daje im krzesełko schodowe. Dzięki niemu mogą bez wysiłku przemieszczać się pomiędzy piętrami, nie obawiając się groźnego w skutkach upadku. Szeroka oferta krzesełek schodowych sprawia, że można je dopasować do niemal każdego kształtu schodów – zarówno prostych, jak i krzywoliniowych. Ich montaż nie wymaga remontu, a do zasilania windy krzesełkowej wystarczy prąd płynący ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Windy krzesełkowe - rodzaje
Po lewej tanie krzesełko HomeGlide, po prawej elegancka winda krzesełkowa Otolift.

Krzesełka schodowe można zamontować w:
  • domu jednorodzinnym,
  • bloku,
  • małych obiektach gastronomicznych i handlowych,
  • urzędach, szkołach i przychodniach.

Krzesełko schodowe zewnętrzne – szansa na samodzielny spacer

Czy wiesz, że Twoja babcia może mieć trudności z pokonywaniem barier architektonicznych nawet wtedy, gdy mieszka w parterowym domu? Przyczyną codziennych problemów są dla wielu seniorów stopnie prowadzące do budynku, które zimą pokrywają się lodem, a jesienią śliskimi, mokrymi liśćmi. Strach przed upadkiem powstrzymuje ich przed wychodzeniem z domu, odbierając samodzielność oraz radość ze spacerów i przebywania w ogrodzie. Z okazji Dnia Babci zwiększ komfort życia bliskiej osoby, ofiarowując jej zewnętrzne krzesełko schodowe Acorn. Dzięki niemu Twoja babcia będzie mogła bezpiecznie wychodzić z domu o każdej porze roku. A Ty przestaniesz martwić się o to, że przez trudności z poruszaniem się poślizgnie się na stopniach i upadnie. 

Windy schodowe dla seniora
Po lewej krzesło schodowe wewnętrzne, a po prawej zewnętrzne.

Winda domowa Stiltz – luksusowe rozwiązanie dla babci i dziadka

Jeżeli wchodzenie po schodach sprawia problemy także Twojemu dziadkowi, rozważ zamontowanie niewielkiej windy osobowej do domu Stiltz DUO. W przeciwieństwie do krzesełka schodowego to nowoczesne urządzenie może przewozić jednocześnie 2 osoby. Jeśli jeden z seniorów korzysta z wózka inwalidzkiego lub chodzika, wybierz model TRIO, który pozwala na bezpieczne transportowanie osoby niepełnosprawnej i opiekuna. Ze względu na to, że udźwig windy domowej wynosi aż 250 kg, mogą z niej korzystać 3 dorosłe osoby. Dźwig Stiltz TRIO to pomysł na prezent, który będzie służył Twoim dziadkom nawet wtedy, gdy zupełnie utracą sprawność. Jego zamontowanie zwiększy też komfort całej rodziny, pozwalając wszystkim bez wysiłku przemieszczać się między piętrami w zaledwie 30 sekund.

Winda do domu Stiltz
Nowoczesna winda dwuosobowa Stiltz DUO - realizacja firmy Windy Schodowe

Windę osobą do domu można zamontować w:
  • domu jednorodzinnym,
  • mieszkaniu dwupoziomowym.

Winda domowa i krzesełko schodowe – idealna para

Choć luksusowe dźwigi Stiltz DUO i TRIO umożliwiają skuteczną likwidację barier w całym domu, to nie nadają się do stosowania na zewnątrz. Warto więc połączyć ich funkcjonalności z krzesełkiem schodowym Acorn, które usunie przeszkody w postaci schodów znajdujących się przed budynkiem.  Zarówno obsługa windy krzesełkowej, jaki dźwigu Stiltz jest intuicyjna, dlatego z łatwością opanuje ją osoba w każdym wieku. Do sterowania obydwoma urządzeniami służy pilot – taki, jak od telewizora. Twoi bliscy będą też mogli korzystać z panelu sterowania w windzie oraz wygodnego joysticka w przypadku krzesełka schodowego.

Winda dla niepełnosprawnych Stiltz
Winda do domu lub mieszkania dwupoziomowego


Uzyskaj dofinansowanie na likwidację barier

Niezależnie od tego, które urządzenie stanie się wymarzonym prezentem na Dzień Babci, możesz obniżyć koszty inwestycji, uzyskując dotację na usuwanie barier architektonicznych. Dofinansowanie ze środków PFRON przysługuje osobom niepełnosprawnym, które spełnią określone warunki. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatny kosztorys, który należy dołączyć do wniosku o dotację.

Likwidacja barier architektonicznych - kontakt