wtorek, 18 lutego 2020

Miniwinda czy krzesełko Homeglide – co lepsze dla seniora?


Data publikacji: 18 lutego 2020

Obydwa urządzenia pozwalają na komfortowe i bezpieczne pokonywanie schodów przez osoby w podeszłym wieku. Na tym jednak kończą się podobieństwa między tanim krzesłem schodowym a windą DUO. Poznaj kluczowe różnice pomiędzy tymi dźwigami i dowiedz się, który z nich umożliwi likwidację barier w Twoim domu.


Windy dla seniora

Z artykułu dowiesz się:
  • w jakich sytuacjach krzesło schodowe HomeGlide jest niezastąpione,
  • kiedy montaż windy domowej Stiltz będzie lepszym rozwiązaniem,
  • jakie są różnice w działaniu obydwu urządzeń,
  • gdzie można zamontować każdą z wind.

Tanie krzesło schodowe i winda DUO to urządzenia, które powstały z myślą o osobach w podeszłym wieku. Dzięki ich zamontowaniu seniorzy mogą pokonywać stopnie bez bólu, wysiłku i strachu przed upadkiem. Choć obydwa urządzenia mają takie samo zastosowanie, to każde z nich sprawdzi się w innej sytuacji. Dowiedz się o nich więcej i sprawdź, która winda nadaje się do Twojego domu.

Tania winda krzesełkowa dla seniora
Prostoliniowe krzesełko HomeGlide niweluje bariery w postaci wysokich schodów lub kilku stopni.

Krzesełko HomeGlide – najtańsza winda dla seniora

Winda krzesełkowa to atrakcyjna propozycja dla osób, które nie dysponują dużymi oszczędnościami. Decydując się na jej zakup, zyskasz nowe, pełnowartościowe urządzenie na gwarancji, które przewiezie Cię nad stopniami w wygodnej pozycji siedzącej. W trakcie pokonywania schodów skorzystasz z praktycznych pasów bezpieczeństwa oraz składanych podłokietników i podnóżka, a Twój komfort zwiększą tapicerowane oparcie i siedzisko. Winda krzesełkowa może usunąć przeszkodę w postaci wysokich schodów lub zaledwie kilku stopni pomiędzy korytarzem a jadalnią.

Promocja na krzesełka schodowe HomeGlide
Windy krzesełkowe dla seniora można zamontować w domu i bloku.

Uwaga! Promocja na krzesełko HomeGlide!

W ramach promocji trwającej do końca lutego możesz kupić tanie krzesło na schody proste już za 7000-7500 zł brutto (wraz z dostawą i montażem). Skorzystaj z rabatu dla prywatnych użytkowników i zyskaj solidnie wykonane krzesełko schodowe w najniższej cenie.

Kto powinien wybrać windę na schody HomeGlide?

Krzesełko przyschodowe to idealne rozwiązanie dla seniora, który mieszka samotnie w domu lub bloku. Jego montaż pozwoli Ci zlikwidować bariery szybko i niskim kosztem – czas realizacji zamówienia na krzesło HomeGlide wynosi obecnie 2-3 dni. Krótkie terminy sprawiają, że urządzenie jest dobrym rozwiązaniem dla seniora, który uległ wypadkowi lub nagle podupadł na zdrowiu. Winda krzesełkowa sprawdzi się też w przypadku opiekuna osoby niepełnosprawnej, który pomoże pasażerowi przesiąść się z wózka inwalidzkiego na siedzisko. Tanie krzesło schodowe to również atrakcyjna propozycja dla osób, które planują przeprowadzkę w perspektywie kilku lat. Gdy urządzenie przestanie być potrzebne, można je łatwo odsprzedać, odzyskując część poniesionych kosztów.  


Komfortowa winda Stiltz – inwestycja na lata

Miniwindę można zamontować daleko od schodów, sprawdzi się więc w budynkach, w których zbyt wąskie stopnie uniemożliwiają założenie innego dźwigu. Winda domowa Stiltz nie musi sąsiadować ze ścianą, dzięki czemu można z niej korzystać w dowolnym miejscu – jadalni, salonie, hallu czy sypialni. W przeciwieństwie do krzesełka schodowego, które czerpie energię z akumulatorów, miniwinda jest zasilana bezpośrednio z sieci. Możesz ją uruchamiać bez ograniczeń – urządzenie nie wymaga ładowania baterii. Dźwig Stiltz jest znacznie droższy od krzesełka schodowego, lecz stanowi inwestycję na lata dla rodzin, w których mieszka kilku seniorów. Montaż takiego urządzenia zwiększy komfort wszystkich domowników i podniesie wartość rynkową Twojego domu lub mieszkania dwupoziomowego.

Windy domowe Stiltz - realizacje Wind Schodowych
Mini winda może, lecz nie musi przechodzić przez strop.

Miniwinda DUO czy TRIO – którą wybrać?

Podnośniki Stiltz są dostępne w dwóch wariantach – DUO dla seniorów oraz TRIO dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Drugi model umożliwia jednoczesne przetransportowanie pomiędzy piętrami 3 pasażerów lub osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem. Jeżeli jesteś seniorem i mieszkasz razem z osobą w podeszłym wieku, to winda DUO będzie lepszym rozwiązaniem niż zakup krzesełka schodowego. Umożliwi Ci bowiem pokonywanie schodów wraz z innym domownikiem. Jeśli natomiast opiekujesz się osobą niepełnosprawną, lecz sam z trudem wchodzisz po schodach, wybierz windę TRIO. Dzięki niej bez wysiłku przetransportujesz chorego pomiędzy piętrami i dotrzymasz mu towarzystwa w windzie.

Winda TRIO w domu
Winda TRIO umożliwia przewożenie 3 osób lub osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem/ 

Czy już wiesz, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Jeśli nie, zadaj pytanie inżynierom z firmy Windy Schodowe.