niedziela, 26 listopada 2023

Korzyści z Instalacji Krzesełka Schodowego Acorn Superglide

Życie jest pełne wyzwań, zwłaszcza dla osób starszych lub z ograniczoną mobilnością. Jednym z kluczowych aspektów poprawy jakości życia jest zapewnienie łatwego dostępu do różnych pomieszczeń w domu. W tym kontekście krzesełko schodowe, a zwłaszcza model Acorn Superglide, staje się nieocenionym wsparciem dla osób, które zmagają się z trudnościami poruszania się po schodach. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych zalet tego innowacyjnego rozwiązania. 

Dlaczego warto wybrać krzesełko schodowe Acorn Superglide?

Bezpieczeństwo jest priorytetem, zwłaszcza dla osób starszych. Krzesełko schodowe Acorn Superglide zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie użytkowników. Wyposażone w liczne funkcje bezpieczeństwa, takie jak pasy bezpieczeństwa, automatyczne hamowanie oraz czujniki przeszkód, gwarantuje pełną ochronę podczas korzystania z urządzenia.

Jedną z głównych zalet krzesełka schodowego Acorn Superglide jest jego łatwa instalacja. Dzięki innowacyjnemu projektowi, nie wymaga ono żadnych skomplikowanych prac konstrukcyjnych czy zmian w architekturze wnętrza. To oznacza, że można je zainstalować w krótkim czasie, bez większych zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu domu.

Acorn Superglide wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także estetyką. Jego ergonomiczny design sprawia, że korzystanie z krzesełka staje się komfortowym i przyjemnym doświadczeniem. Solidna konstrukcja gwarantuje trwałość i niezawodność, co przekłada się na długotrwałą satysfakcję z użytkowania.


Krzesełko schodowe Acorn Superglide zostało zaprojektowane z myślą o różnorodności konstrukcji schodów. Bez względu na to, czy schody w domu są kręte, proste czy strome, to urządzenie doskonale dostosowuje się do każdego rodzaju konfiguracji. To sprawia, że jest ono uniwersalnym rozwiązaniem dla większości domów. Jest to krzesełko na schody prostoliniowe, ale w przypadku schodów zabiegowych można na takich schodach zainstalować dwa krzesełka prostoliniowe.

Intuicyjny panel sterowania krzesełka schodowego Acorn Superglide umożliwia łatwą obsługę nawet dla osób nieobeznanych z technologią. Proste przyciski umożliwiają płynną jazdę w górę i w dół schodów, bez konieczności dużej siły fizycznej.

Dla wielu osób utrata zdolności poruszania się po schodach oznacza utratę niezależności. Krzesełko schodowe Acorn Superglide przywraca tę niezależność, umożliwiając użytkownikowi swobodne przemieszczanie się po domu bez pomocy innych osób. To nieoceniona korzyść dla samodzielności i samowystarczalności.


 

Informacje techniczne na temat krzesełka Acorn Supergllide

Model Acorn Superglide 130 jest wyposażony w bardzo wygodne siedzisko oraz nowy system sterowania, umożliwiający wyposażenie krzesełka w automatycznie obracane siedzisko, automatycznie składany podnóżek oraz automatycznie składaną dolną końcówkę szyny jezdnej (tzw. zawias). Krzesełko schodowe Acorn Superglide znajdujące się w naszej ofercie można montować na schodach prostych (standardowa długość szyny to 5 metrów). W razie potrzeby szynę można przedłużyć lub skrócić. Szynę, która stanowi tor jezdny dla krzesełka przykręca się do stopni schodów po ich prawej lub lewej stronie. Windy krzesełkoweAcorn Superglide 130 mogą poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 23 do 55 stopni (zalecenie producenta). Ten rodzaj wind schodowych dla osób starszych i niepełnosprawnych jest dedykowany do użytkowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W wersji zewnętrznej krzesełko schodowe jest wyposażone w specjalny pokrowiec, którym należy przykrywać siedzisko i wagonik jezdny, aby uchronić je przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Krzesełko schodowe Acorn Superglide zasilane jest bateryjnie. Akumulatory są automatycznie doładowywane poprzez niezależny zasilacz, dzięki czemu będzie działać nawet podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej do budynku. Sterowanie krzesłem możliwe jest poprzez joystick (przełącznik znajdujący się w podłokietnikach) lub pilot zdalnego sterowania. Na krzesełka schodowe Acorn dajemy gwarancję, która wynosi aż 3 lata - jedynym wymogiem jest to, aby urządzenie było serwisowane co najmniej raz na 12 miesięcy.

 


Podsumowanie

Krzesełko schodowe Acorn Superglide to nie tylko technologiczne rozwiązanie ułatwiające codzienne życie, ale także krok w stronę poprawy jakości życia osób z ograniczoną mobilnością. Dzięki bezpieczeństwu, łatwej instalacji, ergonomicznemu designowi i uniwersalności, staje się niezastąpionym elementem wyposażenia domu dla wielu osób na całym świecie. Inwestycja w to nowoczesne urządzenie to inwestycja w komfort, bezpieczeństwo i samodzielność.