niedziela, 26 maja 2019

Krzesełko do transportu po schodach – idealny upominek na Dzień Matki

Data publikacji: 26 maja 2019

Bombonierki i kwiaty pozwolą Twojej mamie poczuć się wyjątkowo w dniu swojego święta. Teraz możesz jednak sprawić, że uśmiech nie będzie schodził  jej z twarzy przez cały rok. Radość ze spacerów i przyjemność z uczestniczenia w rodzinnym grillowaniu lub celebrowaniu wspólnych posiłków – to wszystko możesz dać mamie, ofiarowując jej krzesełko przyschodowe.


Krzesełko schodowe - prezent, który uszczęśliwi Twoją mamę

Dlaczego krzesło ruchome na schody uszczęśliwi mamę?
Montaż mobilnego fotelika, który porusza się nad stopniami sprawi, że bliska Ci osoba odzyska radość płynącą z samodzielnego przemieszczania się po schodach. Dzięki niemu będzie mogła swobodnie spacerować po całym domu i wychodzić na zewnątrz, nie obawiając się przy tym upadku. Prezent w postaci krzesełka do transportu po schodach sprawi, że Twoja mama pozbędzie się problemu bolących nóg podczas pokonywania stopni. Krzesełko Acorn Superglide przewiezie ją w wygodnej pozycji tuż nad schodami o torze prostym. Jeżeli wybierzesz ten model, Twoja mama będzie mogła łatwo sterować urządzeniem z poziomu joysticków umieszczonych w podłokietnikach, siedząc przy tym na miękkim siedzisku.


Krzesełka schodowe zewnętrzne szansą na wspólny spacer

Wraz z nastaniem lata pojawia się coraz więcej okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielu seniorów marzy o tym, aby samodzielnie wyjść na spacer, zrobić drobne zakupy lub spędzić miło czas z rodziną w ogrodzie. Odpowiedzią na ich potrzeby są krzesełka schodowe zewnętrzne, których wszystkie komponenty metalowe wykonano z aluminium, ocynkowano lub wyżarzono olejowo, aby zwiększyć ich odporność na warunki atmosferyczne.

Ruchome krzesełka montowane na zewnątrz budynku
Krzesło przyschodowe do transportu niepełnosprawnych można zamontować także na schodach zewnętrznych.


Producent zadbał o to, by urządzenia Acorn nie nagrzewały się i utrzymywały estetyczny kolor nawet w przypadku długotrwałego wyeksponowania na działanie promieni słonecznych. Stworzył też specjalny pokrowiec, który skutecznie chroni przed wilgocią krzesełka schodowe. Warszawa jest miastem, w którym niedawno założyliśmy windę krzesełkową na zewnątrz oraz zrealizowaliśmy kilka montaży wewnętrznych – na schodach drewnianych i betonowych. Zobacz na poniższych zdjęciach, w jak różnych miejscach można zlikwidować bariery, instalując model Acorn Superglide.

Krzesło przyschodowe - Warszawa - przykłady realizacji
Krzesełka schodowe - warszawskie realizacje


Krzesło ruchome na schody – niezawodne i bezpieczne

Niezależnie od tego, czy urządzenie jest użytkowane na zewnątrz, czy w domu, zawsze spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa. Krzesło przyschodowe do transportu niepełnosprawnych zostało wyposażone w obrotowe siedzisko, które zapewni Twojej mamie bezpieczeństwo podczas schodzenia z windy. Zawiera też wbudowane czujniki, które wykrywają przeszkody pozostawione na stopniach, np. torebkę czy zabawkę i automatycznie zatrzymują dźwig, zapobiegając kolizji. Podczas przejażdżki na krześle przyschodowym do transportu niepełnosprawnych Twoją mamę chronić będą też pasy, które eliminują ryzyko upadku. Warto podkreślić, że urządzenia Acorn sprawdzają się w miejscach problematycznych dla użytkowania zwykłych krzesełek przyschodowych. Warszawa stanowi przykład miasta pełnego blokowisk zamieszkiwanych przez osoby w każdym wieku – również dzieci, które podczas zabawy mogłyby uszkodzić urządzenie. W takich miejscach niezawodnym rozwiązaniem jest kluczyk zabezpieczający przed niepowołanym użyciem, który stanowi element wyposażenia krzesełek Acorn.

Acorn Superglide to krzesełko wyposażone w joysticki, pilota i pasy bezpieczeństwa
Acorn Superglide to solidny model krzesełka naschodkowego, który wyróżnia się łatwością obsługi i rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo.


Ile kosztuje krzesło schodowe? Cena modelu Superglide

Koszt zakupu i montażu windy zależy od kilku czynników, m.in. od długości i kształtu schodów oraz ich umiejscowienia (urządzenia zewnętrzne są nieco droższe). Różni się także w zależności od modelu krzesełka schodowego. Cena windy Acorn Superglide rozpoczyna się od 9500 zł w przypadku urządzenia do użytku wewnętrznego. Foteliki montowane na schodach prowadzących do domu lub wyjścia na taras są średnio o 3000 zł droższe. Jeżeli chcesz uzyskać szczegółową wycenę montażu krzesełka schodowego, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Zadzwoń pod nr +48 606 686 002, +48 692 44 94 74 lub +48 517 023 470 i poproś o bezpłatny kosztorys.