niedziela, 26 maja 2019

Krzesełko schodowe do transportu po schodach – idealny upominek na Dzień Matki


Data publikacji: 26 maja 2019 (aktualizacja: 27 marca 2022)

Bombonierki i kwiaty pozwolą Twojej Mamie poczuć się wyjątkowo w dniu swojego święta. Teraz możesz jednak sprawić, że uśmiech nie będzie schodził  jej z twarzy przez cały rok. Radość ze spacerów i przyjemność z uczestniczenia w rodzinnym - grillowaniu lub celebrowaniu wspólnych posiłków – to wszystko możesz dać mamie, ofiarowując jej krzesełko przyschodowe do transportu osób starszych.


Krzesełko schodowe - prezent, który uszczęśliwi Twoją mamę
Z tego artykułu dowiesz się:
  • dlaczego warto kupić krzesełko transportowe swoim rodzicom
  • jak działa krzesło na schody
  • jaki jest koszt krzesełka schodowego

Dlaczego krzesło schodowe do transportu po schodach na schody uszczęśliwi mamę?


Montaż mobilnego fotelika schodowego, który porusza się wzdłuż schodów sprawi, że bliska Ci osoba odzyska radość płynącą z samodzielnego przemieszczania się w domu. Dzięki niemu będzie mogła swobodnie spacerować po całym mieszkaniu i wychodzić na zewnątrz, nie obawiając się przy tym upadku. Prezent w postaci krzesełka do transportu po schodach sprawi, że Twoja mama pozbędzie się problemu bolących nóg podczas pokonywania stopni. Krzesełko Acorn Superglide przewiezie ją wygodnie i bezpiecznie po prostym biegu schodowym umiejscowionym w środku lub na zewnątrz budynku. Jeżeli wybierzesz ten model, Twoja mama będzie mogła łatwo sterować urządzeniem z poziomu joysticków umieszczonych w podłokietnikach, siedząc przy tym na miękkim siedzisku.

Na poniższym filmie prezentujemy działanie krzesełka transportowego do przewożenia osób starszych wzdłuż schodów.Krzesełka schodowe zewnętrzne szansą na wspólny spacerWraz z nastaniem lata pojawia się coraz więcej okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielu seniorów marzy o tym, aby samodzielnie wyjść z domu na spacer, zrobić drobne zakupy lub spędzić miło czas z rodziną w ogrodzie. Bariery architektoniczne w postaci schodów uniemożliwiają swobodne przemieszczanie się osobom mającym trudności z poruszaniem się. Odpowiedzią na ich potrzeby są krzesełka schodowe zewnętrzne, których wszystkie komponenty metalowe wykonano z aluminium, ocynkowano lub wyżarzono olejowo, aby zwiększyć ich odporność na warunki atmosferyczne.

Ruchome krzesełka montowane na zewnątrz budynku
Krzesło przyschodowe do transportu niepełnosprawnych można zamontować także na schodach zewnętrznych.


Producent zadbał o to, by urządzenia Acorn nie nagrzewały się i utrzymywały estetyczny kolor nawet w przypadku długotrwałego wyeksponowania na działanie promieni słonecznych. Stworzył też specjalny pokrowiec, który skutecznie chroni przed wilgocią krzesełka schodowe do transportu osób starszych lub niepełnosprawnych. Warszawa jest miastem, w którym niedawno założyliśmy windę krzesełkową na zewnątrz oraz zrealizowaliśmy kilka montaży wewnętrznych – na schodach drewnianych i betonowych. Zobacz na poniższych zdjęciach, w jak różnych miejscach można zlikwidować bariery, instalując model Acorn Superglide.

Krzesło przyschodowe - Warszawa - przykłady realizacji
Krzesełka schodowe - warszawskie realizacjeKrzesło ruchome na schody – niezawodne i bezpieczne


Niezależnie od tego, czy wind schodowa jest użytkowane na zewnątrz, czy w domu, zawsze spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa. Krzesło przyschodowe do transportu niepełnosprawnych zostało wyposażone w obrotowe siedzisko, które zapewni Twojej mamie lub tacie bezpieczeństwo podczas schodzenia z siedziska urządzenia. Zawiera też wbudowane czujniki, które wykrywają przeszkody pozostawione na stopniach, np. torebkę czy zabawkę i automatycznie zatrzymują dźwig, zapobiegając kolizji. Podczas przejażdżki na krześle przyschodowym do transportu niepełnosprawnych Twoją mamę chronić będą też pasy bezpieczeństwa, które eliminują ryzyko upadku lub osunięcia się z urządzenia . Warto podkreślić, że krzesełka schodowe dla seniorów Acorn sprawdzają się w miejscach problematycznych dla użytkowania zwykłych krzesełek przyschodowych. Warszawa stanowi przykład miasta pełnego blokowisk zamieszkiwanych przez osoby w każdym wieku – również dzieci, które podczas zabawy mogłyby uszkodzić urządzenie. W takich miejscach niezawodnym rozwiązaniem jest kluczyk zabezpieczający przed niepowołanym użyciem, który stanowi element wyposażenia krzesełek Acorn.

Acorn Superglide to krzesełko wyposażone w joysticki, pilota i pasy bezpieczeństwa
Acorn Superglide to solidny model krzesełka naschodkowego, który wyróżnia się łatwością obsługi i rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo.Ile kosztuje krzesło schodowe? Cena modelu Acorn Superglide.


Koszt zakupu i montażu windy krzesełkowej zależy od kilku czynników, m.in. od długości i kształtu schodów oraz ich umiejscowienia (urządzenia zewnętrzne są nieco droższe). Różni się także w zależności od modelu krzesełka schodowego. Cena windy Acorn Superglide rozpoczyna się od kwoty ok10 tys zł w przypadku urządzenia do użytku wewnętrznego. Foteliki montowane na schodach prowadzących do domu lub wyjścia na taras są średnio o 3000 zł droższe. Jeżeli chcesz uzyskać szczegółową wycenę montażu krzesełka schodowego, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Zadzwoń pod nr +48 606 686 002, +48 692 44 94 74 lub +48 698 164 565 i poproś o bezpłatny kosztorys.