niedziela, 19 czerwca 2016

Krzesełko schodowe Acorn na wąskie schody

Krzesełko schodowe Acorn to chyba najpopularniejszy model z krzesełek schodowych w Polsce. Od wielu lat ta angielska firma zajmuje się produkcją wind dla osób starszych i niepełnosprawnych. Obecnie dostępny jest model Acorn Superglide  130 - to urządzenie jest bardzo funkcjonalne, ergonomiczne, a przy okazji posiadające bardzo wiele dodatkowych opcji, które czynią, że krzesełko schodowe Acorn pasuje na niemal każde schody i jest odpowiednim rodzajem windy schodowej dla każdego potrzebującego.

Krzesełko schodowe do jazdy w pozycji stojącej

Jeżeli szukasz krzesełka schodowego, które ma się zmieścić na twoich bardzo wąskich schodach lub masz problemy ze zginaniem kolan to właśnie to rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Mam tutaj na myśli tzw. "Ramę do jazdy w pozycji stojącej" - ang. "Perch". Ten rodzaj dodatkowego wyposażenie do krzesełka schodowego Acorn jest jedyny w swoim rodzaju i raczej niespotykany u konkurencji.

Rozwiązanie w postaci "ramy do jazdy na stojąco" zostało specjalnie zaprojektowane, aby pomóc ludziom, którzy mają problemy z jazdą na typowym siedzisku w pozycji siedzącej lub na szczególnie wąskie schody. Chociaż przy okazji musimy dodać, że standardową wersję z siedziskiem da się zainstalować już na schodach o szerokości nawet 65 cm. To na prawdę bardzo wąskie schody - ja instalowałem nawet krzesełko schodowe Acorn na schodach o szerokości 63 cm i muszę dodać, że to był starszy model krzesełka Acorn - tzw. "Fat".
Większość krzesełek potrzebuje co najmniej 70 a nawet 75 cm aby dało się wygodnie używać krzesełka schodowego. Tak na prawdę, to wszystko zależy od wzrostu osoby, która będzie użytkowała krzesełko schodowe.

Krzesełko schodowe Acorn z tą specjalną ramą posiada te same funkcje co standardowy model Acorn Superglide 130. Jest dostępny m.in. pas bezpieczeństwa, czujniki naciskowe oraz zdalne sterowanie. Tak sam jest również realizowane zasilanie oraz napęd - jedyną różnicą jest to, że zamiast siedziska na wagoniku jezdnym zainstalowana jest rama do jazdy w pozycji stojącej.

Montaż takiego krzesełka schodowego jest także standardowy - tor jezdny w postaci profilu aluminiowego ze stalową zębatką mocuje się do stopni schodów. Każde mocowanie powinno być umieszczone w odległości jednego metra od siebie. Na dole szyna zjeżdża przed schody na około 40 cm, a na górze wystaje ponad schody na około 15-18 cm - zależy to od kąta nachylenia schodów.


Również cena tak skonfigurowanego krzesełka schodowego jest podobna jak modelu standardowego.