środa, 10 sierpnia 2016

Krzesełko schodowe Otolift TWO na schody krzywoliniowe

Krzesełka schodowe holenderskiej firmy Otolift to najlepiej sprzedające się tego rodzaju urządzenia krzywoliniowe na rynku europejskim. Prosta konstrukcja modelu TWO zapewnia relatywnie małe koszty urządzenia, szybki montaż oraz minimalne ryzyko awarii.
Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, kiedy patrzymy na to urządzenie to mała ilość miejsca jaką to krzesełko schodowe zajmuje - posiada ono bardzo zwartą i solidną obudowę. Dodatkowo górna część toru jezdnego - górna rura może być używana jako poręcz, szczególnie kiedy schody są dosyć strome.
Firma Otolift została założona w 1891 roku; zajmuje się produkcją krzesełek schodowych już od około 40 lat. Model TWO, czyli krzesełko schodowe poruszające się na dwóch cienkich rurkach powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i do tej pory jest ciągle udoskonalany.

Po ponad dwudziestu latach jest to już bardzo dojrzały technologicznie produkt cechujący się olbrzymią ilością korzyści:

 • Zasilanie akumulatorowe i automatyczne ładowanie baterii
 • Unikalne, lekkie i łatwe w obsłudze elementy sterujące
 • Składany podnóżek w standardzie - w opcji automatyczny
 • Płynny start / zatrzymanie urządzenia
 • Piloty zdalnego sterowania - radiowe
 • Czujniki bezpieczeństwa  - naciskowe elementy na obudowie
 • Obrotowe siedzisko z czujnikiem - w opcji automatyczne
 • Elektroniczne i mechaniczne systemy hamulcowe
 • Cicha praca - do 40 dBA
 • Szybki i łatwy montaż
 • Różne szerokości i wysokości siedziska
 • W standardzie dostępnych jest kilka kolorów


Korzyści jakie płyną z zastosowania toru jezdnego zbudowanego z dwóch rur jest wiele. Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć, jest to, jak mało miejsca zajmuje zarówno szyna jezdna jak i samo urządzenie. Krzesełko jest dosyć niewielkie, ale bardzo solidnie zbudowane. Otolift TWO to zdecydowanie krzesełko schodowe z wdziękiem zaprojektowanie subtelnie i ponadczasowo.
Ten rodzaj windy schodowej maksymalizuje przestrzeń na schodach dla innych użytkowników schodów - domowników. Dzięki ciasnym zakrętom minimalizuje się utratę przestrzeni.

Elegancki i dyskretny kształt krzesełka Otolift TWO pozostawia Twój dom tak piękny jak był przed instalacją. Subtelna, cienka szyna zbudowana z dwóch rurek komponuje się dobrze z każdym wnętrzem.


Intuicyjna i łatwa w użyciu winda schodowa
Krzesełko schodowe Otolift TWO zostało zaprojektowane tak, aby jego obsługa byłą maksymalnie prosta, a użytkowanie bezpieczne nawet dla ludzi niepełnosprawnych.
Ten model krzesełka dźwigowego oferuje szeroki wachlarz dodatkowych rozwiązań. Siedzisko może być obracane albo ręcznie, albo automatycznie (w zależności od modelu) w górnej części schodów, co pozwala na bezpieczne wsiadanie i wysiadanie. Model TWO może być wyposażony w składany podnóżek (w opcji także automatyczny).
Do dyspozycji mamy także standardowe pasy bezpieczeństwa lub specjalne, 4-punktowe. Możemy wybrać kolor tapicerki lub szyny jezdnej.

Te, wymienione wyżej oraz wiele innych opcji powodują, że ten model krzywoliniowego krzesełka schodowego jest bardzo chętnie kupowany w Polsce.