czwartek, 9 lutego 2017

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych - ceny, rodzaje, zastosowanie

Podnośnik pionowy dla osób niepełnosprawnych
Platformy pionowe zostały zaprojektowane głównie z myślą o osobach poruszających się na wózku inwalidzkim. W Polsce są bardzo popularnym rodzajem windy dla osób niepełnosprawnych, które możesz spotkać w wielu miejscach publicznych i domach prywatnych. Windy schodowe są bardzo uniwersalne, rynek oferuje wiele opcji – dzięki tej różnorodności, praktycznie zawsze udaje się dobrać odpowiednie urządzenie, aby zniwelować bariery architektoniczne. 
W niniejszym artykule zajmiemy się przeglądem podnośników pionowych dostępnych na naszym rynku. Sprawdzimy ceny wind dla niepełnosprawnych oraz opiszemy możliwości zastosowania tego rodzaju urządzeń. Artykuł napisaliśmy z myślą o tym, aby ułatwić Ci wybór urządzenia oraz zapoznać z jego możliwościami.Popularny podnośnik pionowy do 3 metrów - Kali B


Zaczynamy od jednego z bardziej popularnych w Polsce podnośników pionowych – Kali B Winda schodowa Kali B jest niezawodnym urządzeniem – pochodzącym z polskiej produkcji. Idealnie sprawdza się w warunkach zewnętrznych – przed budynkiem, w ogrodzie przy tarasie. Oczywiście podnośnik pionowy Kali B, możesz używać również wewnątrz budynku. Winda schodowa dla niepełnosprawnych, może zostać wykorzystana w miejscu, gdzie wysokość podnoszenia nie przekroczy 3 metrów, a maksymalny udźwig podnośnika wynosi 385 kg.

Najważniejsze informacje – winda schodowa Kali B

 • Podnośnik pionowy Kali B został stworzony z myślą o montażu na zewnątrz, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie abyś wykorzystał go wewnątrz budynku,
 • Udźwig podnośnika wynosi do 385 kg, a maksymalna wysokość podnoszenia to 3 metry,
 • Winda schodowa została przystosowana do pracy w różnych warunkach pogodowych – producent położył duży nacisk na zabezpieczenie antykorozyjne,
 • Obsługa windy schodowej jest bardzo prosta i pozwala na użytkowanie jej bez pomocy opiekuna, 
 • Producent umożliwia zamówienie urządzenia w dowolnym kolorze z palety RAL,
 • Instalacja podnośnika, nie wymaga przygotowania podszybia, jednak należy go posadowić na bardzo solidnym podłożu.
Cena podnośnika pionowego Kali B zaczyna się od 25 000 zł – jednak ta cena wzrasta w zależności od wysokości jaką musi pokonać oraz indywidualnych parametrów windy. Więcej o windzie pionowej Kali B przeczytasz klikając tutaj.

Tani podnośnik dla niepełnosprawnych podnoszący poniżej 1 metra - Liftboy


Przy niskich wysokościach (poniżej metra) świetnym rozwiązaniem jest podnośnik pionowy Liftboy. Winda schodowa jest dość lekka, co umożliwia Ci wykorzystywania jej w różnych miejscach - istnieje wersja platformy z tzw. podwoziem, usprawniającym proces przestawiania urządzenia. Podnośnik Liftboy nie jest związany na stałe z gruntem - może być osadzony na płycie fundamentowej, ale wystarczy również kostka brukowa lub posadzka wewnątrz budynku.  
Co warto wiedzieć o urządzeniu Liftboy?

 • Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi do 83 cm - takiej wysokości barierę architektoniczną możesz pokonać,
 • Udźwig urządzenia wynosi do 300 kg - możliwe korzystanie osoby na wózku w towarzystwie opiekuna,
 • Urządzenie świetnie komponuje się z otoczeniem, posiada niewielkie rozmiary i sprawdzi się w wielu miejscach,
 • Mobilność podnośnika - nie jest na stałe związany z gruntem, co umożliwia zmianę jego położenia,
 • Niska cena urządzenia na tle konkurencji - zaczyna się od 20 000 zł
Więcej o podnośniku pionowym dla osób niepełnosprawnych Liftboy, możesz przeczytać klikając w link 


Zobacz, jak działa winda schodowa po naszym montażu:


Pozostałe urządzenia do likwidacji barier architektonicznych 


Warto również wspomnieć o podnośnikach ściennych - o których przeczytasz więcej w artykule: Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych (kliknij w link). 

Podnośniki pionowe to tylko jedna grupa urządzenia likwidujących bariery architektoniczne. Istnieją również: platformy schodowe - dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, dzięki którym możliwe jest pokonanie schodów. Czy krzesełka schodowe - dla osób starszych i niepełnosprawnych.Zapoznaj się z podobnymi tematami: