poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Podnośnik rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych

Opiekujesz się osobą starszą lub niepełnosprawną wymagającą codziennego wsparcia? A może Ty jesteś osobą niepełnosprawną szukającą nowych rozwiązań, które ułatwią Ci życie? Dowiedz się, czym są podnośniki rehabilitacyjne firmy LeviCare.Opis podnośnika LeviCare Q140

Podnośnik rehabilitacyjny to urządzenie ułatwiające opiekę nad osobami niepełnosprawnymi oraz starszymi. Pozwala w łatwy i szybki sposób podnieść osobę z pozycji leżącej aby usadowić ją np. na wózku inwalidzkim. Urządzenie te zwiększa niezależność oraz podnosi komfort życia osobom z ograniczeniami ruchowymi jak i ich opiekunom, ponieważ nie wymaga od nich wysiłku fizycznego. Posiada regulowaną długość ramienia oraz jest bardzo łatwy w obsłudze.


Podnośnik możesz zamontować do ściany lub na słupku przykręconym do podłogi (lub podłogi i sufitu). Aby zacząć korzystać z urządzenia nie musisz przebudowywać całego mieszkania. LeviCare Q140 waży zaledwie 11 kg i w każdym momencie, możesz go przenieść do innego pomieszczenia – gdzie wcześniej zostały zamontowane specjalne uchwyty.

Mały metraż w mieszkaniu, czy pokoju gdzie zostanie zainstalowany? To nie problem - sprawdzi się zarówno w dużych jak i ciasnych pomieszczeniach. Co z używaniem podnośnika rehabilitacyjnego w łazience? LeviCare cechuje się dużą odpornością na wilgoć, dzięki czemu bez problemu można przenieść osobę do wanny lub prysznica.

Specyfikacja podnośnika rehabilitacyjnego:
Maksymalne obciążenie: 140 kg
Promień obrotu urządzenia: 0° do 180°
Zasięg ramienia: od 940 mm do 1340 mm
Maksymalna wysokość podnoszenia: 580 mm, opuszczenie 500 mm
Wysokość urządzenia: 735 mm

Cena podnośnika
Koszt zakupu podnośnika LeviCare Q140 wynosi ok. 6 500 – 7 600 zł (brutto). Cena jest uzależniona od wyboru zestawu.  Przypominamy, że na podnośnik rehabilitacyjny podobnie jak na pozostałe urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych możesz uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON.

Wykorzystanie podnośnika w domu jednorodzinnym
W domach jednorodzinnych pojawia się również przeszkoda jaką są schody. Jeśli wszystkie użytkowane pomieszczenia nie znajdują się na parterze, sam podnośnik może nie wystarczyć do codziennego stosowania. Co zrobić w takim przypadku? W takiej sytuacji można wykorzystać również urządzenie dźwigowe do pokonywania schodów.

Mieliśmy okazję wdrożyć takie rozwiązanie – stosując dodatkowo krzesełko schodowe Acorn na szynie krzywoliniowej. Przymocowaliśmy podstawy podnośnika w różnych miejscach, tak aby bez problemu przenieść osobę niepełnosprawną na wózek, a następnie z wózka na krzesełko. W domach jednorodzinnych do pokonania schodów, sprawdzi się również platforma schodowa. Takie rozwiązanie jest jednak droższe i wymaga posiadania szerszych schodów.

Poniżej umieszczamy zdjęcia opisanej instalacji obu urządzeń: