środa, 27 marca 2019

Krzesełko Otolift – funkcjonalna winda domowa

Data publikacji: 27 marca 2019

Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród innych urządzeń dźwigowych oryginalnym designem i możliwością dopasowania wyglądu detali do specyfiki domu. Efektowne krzesło schodowe zadziwia jednak także funkcjonalnościami. Dowiedz się, co sprawia, że Otolift Parallel znajduje zastosowanie tam, gdzie montaż innych wind nie jest możliwy.

Funkcjonalne krzesełko schodowe Otolift
Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • co wyróżnia krzesełko Otolift,
  • które rozwiązania zwiększają jego funkcjonalność,
  • dlaczego krzesło Otolift sprawdza się na wąskich schodach
  • co sprawia, że jest ono jedną z najwygodniejszych wind domowych.

Krzesełko schodowe do zadań specjalnych


To niewielkie urządzenie jest chętnie wybierane przez osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku, którym zależy na zamontowaniu sprzętu najwyższej jakości. W przypadku krzesełka przyschodowego Otolift estetyczne wykonanie idzie w parze z wdrożeniem rozwiązań, które dodatkowo zwiększają komfort użytkowania windy. A przy tym pozwalają wyeliminować część czynników mogących doprowadzić do awarii, wydłużając tym samym czas użytkowania urządzenia. Jego liczne zalety sprawiają, że krzesełko Otolift Parallel może być niezastąpione w bloku, a także w domu jednorodzinnym. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie zbyt wąskie schody uniemożliwiają zamontowanie innych modeli wind krzesełkowych.

Krzesełko Otolift sprawdza się przy montażu na wąskich schodach.
Krzesełko przyschodowe Otolift można przymocować do ściany.

Otolift Parallel – rozwiązanie wydłużające sprawność


Na szczególną uwagę zasługuje nietypowa budowa szyny jezdnej, po której porusza się krzesełko. Zawiera ona listwę skierowaną ząbkami do dołu, co niweluje ryzyko uszkodzenia urządzenia przez przedmioty mogące utknąć pomiędzy ząbkami. W przypadku pozostałych modeli krzesełek przyschodowych zdarza się, że kamyki lub inne, drobne obiekty spadają na listwę zwróconą ku górze, wywołując trzeszczenie w trakcie przemieszczania się windy, a w najgorszym razie prowadząc do jej zatrzymania. Wybierając Otolift Parallel masz ten problem z głowy.

Zdalna blokada krzesełka przyschodowego


To druga opcja, która pozwala zmniejszyć ryzyko pojawienia się awarii – szczególnie w bloku oraz w przypadku domów zamieszkiwanych przez wielopokoleniowe familie. Krzesełko prostoliniowe Otolift jest wyposażone w elektroniczne kluczyki, które umożliwiają zablokowanie windy poza czasem jej użytkowania. Korzystając z tego rozwiązania, unikniesz ryzyka przypadkowego uszkodzenia krzesełka przez dzieci lub pozostałych mieszkańców budynku.

Obracane siedzisko ułatwia wstawanie z krzesełka.
Funkcjonalne obracane siedzisko

Unikalna metoda montażu windy krzesełkowej


Producent krzesełka przyschodowego dla osób niepełnosprawnych zadbał o dostosowanie parametrów urządzenia do wymagań stawianych przez restrykcyjne przepisy przeciwpożarowe. W rezultacie powstała winda z torem jezdnym o grubości niespełna 10 cm, który można zamontować bezpośrednio do ściany. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalną oszczędność miejsca, która staje się koniecznością w przypadku wąskiej klatki schodowej, np. w bloku. Jeżeli jej szerokość wynosi 130 cm, to montaż krzesełka Otolift staje się jedyną szansą na trwałe zlikwidowanie bariery architektonicznej w postaci schodów. Zgodnie z przepisami można bowiem montować urządzenia wyłącznie wtedy, gdy po ich założeniu szerokość schodów będzie wynosiła minimum 120 cm. W przypadku windy domowej Otolift ten wymóg zostanie spełniony.

Winda krzesełkowa Otolift ma po złożeniu mniej niż 30 cm grubości.
Winda krzesełkowa Otolift zajmuje niewiele miejsca po złożeniu.

Komfortowe krzesełko dla niepełnosprawnych


Urządzenie dźwigowe Parallel umożliwia nie tylko wygodny sposób pokonywania schodów przez osobę starszą lub niepełnosprawną, lecz także zwiększa komfort pozostałych domowników. Gdy nie jest używane, można je szybko złożyć – wystarczy podnieść podnóżek, podłokietniki i siedzisko, zmniejszając ilość miejsca zajmowanego przez windę domową. Krzesełko przyschodowe Parallel jest bardzo wąskie po złożeniu – ma mniej niż 30 cm szerokości, dzięki czemu umożliwia wszystkim użytkownikom swobodne poruszanie się po schodach.

Eleganckie krzesełko Otolift jest dostępne w różnych kolorach
Istnieje możliwość personalizacji wyglądu jeżdżącego fotelika.

Wzornictwo windy krzesełkowej


Estetyczny wygląd to kolejny wyróżnik urządzeń marki Otolift. Uniwersalny design sprawia, że prezentują się efektownie w każdym wnętrzu, a opcje personalizacji umożliwiają dostosowanie koloru i rodzaju tapicerki do indywidualnych oczekiwań użytkownika. Wybierając model Parallel otrzymujesz więc nie tylko wysokiej jakości urządzenie o wielu przydatnych funkcjach, lecz także elegancką ozdobę domu.

Kontakt do ekspertów z Wind Schodowych