wtorek, 31 marca 2020

2 sprawdzone metody na likwidację barier w Twojej przychodni

Data publikacji: 31 marca 2020

Większość seniorów oraz osób niepełnosprawnych regularnie korzysta z usług specjalistów zatrudnionych w poradniach lub prowadzących indywidualne praktyki lekarskie. Aby ułatwić im dostęp do lekarzy, warto usunąć bariery architektoniczne w postaci schodów. Poznaj 2 rodzaje urządzeń, które skutecznie niwelują przeszkody i zyskują akceptację sanepidu oraz nadzoru budowlanego.


Winda schodowa w przychodni

Platforma schodowa – uniwersalne rozwiązanie dla przychodni

Elegancka winda dla niepełnosprawnych służy do przewożenia pomiędzy piętrami pasażera razem z wózkiem inwalidzkim – pozwala na to udźwig wynoszący 225-300 kg. Osoba niepełnosprawna może korzystać z urządzenia bez pomocy opiekuna. Dzięki akumulatorom platforma schodowa zapewnia pasażerom wygodę, bezpieczeństwo oraz niezawodność działania nawet podczas awarii prądu. Oprócz osób niepełnosprawnych mogą z niej korzystać także rodzice z dziećmi w wózkach, którzy są częstymi bywalcami przychodni.


Ponadto istnieje możliwość dostosowania funkcjonalności platformy przyschodowej do potrzeb seniorów, dzięki zamontowaniu specjalnego siedziska. Osoba w podeszłym wieku może na nim wygodnie usiąść, aby przemieszczać się pomiędzy piętrami w pozycji siedzącej. Po dotarciu do celu wystarczy złożyć siedzisko, umożliwiając skorzystanie z windy osobom niepełnosprawnym.

Platforma przyschodowa na wąskich schodach w przychodni
Platforma schodowa przed i po złożeniu.


Krzesełko schodowe – winda dedykowana seniorom

Jeżeli Twój gabinet lub przychodnię odwiedzają głównie osoby w podeszłym wieku, to zamiast zamawiać montaż platformy, rozważ założenie krzesełka schodowego. To praktyczne i nisko kosztowe rozwiązanie sprawdza się już w ponad 100 przychodniach, które skorzystały z usług firmy WindySchodowe. Krzesełko schodowe może być założone wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Niezależnie od miejsca montażu jego tor jezdny musi odpowiadać kształtowi schodów. Jeżeli mają one bieg prosty, instalujemy krzesło prostoliniowe, jeśli natomiast są kręte lub wielobiegowe wymagają zamontowania windy krzywoliniowej.


Od tej zasady istnieje jednak wyjątek – schody dwubiegowe, na których czasami zakładamy 2 krzesełka proste. Wybór takiego rozwiązania obniża koszty inwestycji, ponieważ krzesełko krzywoliniowe (np. Otolift) jest znacznie droższe od windy prostej Acorn.

2 krzesełka schodowe w przychodni
Montaż 2 krzeseł prostych dla seniora jest korzystniejszy cenowo niż założenie 1 krzesełka krzywoliniowego.


Urządzenie do likwidacji barier potrzebne od zaraz

Windy schodowe różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem, ceną oraz funkcjonalnościami, ale także dostępnością. W przypadku niektórych modeli czas realizacji zamówienia może zająć kilka tygodni, natomiast inne są dostępne niemal od ręki. Co wpływa na przyspieszenie terminu założenia platformy schodowej lub krzesełka? Istotną rolę odgrywa tutaj kształt schodów. Jeżeli mają one bieg prosty, to możemy zaoferować Ci dostarczenie odpowiedniego urządzenia nawet w ciągu kilku dni. Dotyczy to prostoliniowych krzeseł schodowych oraz platformy na szynie prostej - Logic.

Krzesełka schodowe - Otolift i Acorn
Krzesła schodowe - podobnie jak platformy - mogą być montowane wewnątrz i na zewnątrz przychodni.


Jakie są plusy zamówienia windy dostępnej od zaraz?

  • czas to pieniądzwiedzą o tym właściciele budynków, których najemcami są lekarze lub placówki medyczne. Szybki montaż urządzenia do likwidacji barier pomaga w podpisaniu korzystnej umowy z najemcą;
  • zadowolenie klientów – Twoi pacjenci odczują większą satysfakcję, jeżeli będą mogli korzystać z windy schodowej w ciągu kilku dni, a nie tygodni lub miesięcy;
  • mniejsze ryzyko wypadku – szybkie założenie dźwigu sprawi, że przestaniesz się obawiać, iż któryś z pacjentów dozna obrażeń podczas niebezpiecznego upadku ze schodów;
  • atrakcyjne ceny – urządzenia, które oferujemy od ręki są dostępne w korzystnych cenach, które wyróżniają naszą firmę na tle ogólnopolskiej konkurencji.