czwartek, 11 sierpnia 2022

Montaż windy Stiltz zamiast schodów

Data publikacji: 11.08.2022

Winda domowa Stiltz DUO oraz Stiltz TRIO, to urządzenia alternatywne dla schodów stacjonarnych. Mała winda osobowa jest rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych i seniorów, dla których wspinanie się po schodach, to zbyt duży wysiłek.

Z tego tekstu dowiedz się:

Mała winda osobowa – gdzie można ją zamontować?

Czy mała winda osobowa może zastąpić schody w domu?

Mała winda osobowa – gdzie można ją zamontować?

Windy Stiltz można zainstalować w „duszy schodów”, czyli przez otwór wykonany w stropie lub przy antresoli. Nie ma potrzeby montowania jej do ściany, a cała procedura montażu trwa 1 dzień i nie powoduje konieczności wykonywania skomplikowanych prac budowlanych. Winda domowa napędzana jest cicho pracującym silnikiem elektrycznym, który jest zlokalizowany w przestrzeni dachowej kabiny. Sama winda zajmuje niewiele miejsca, a do jej zasilenia wymagana jest jedynie obecność zwykłego gniazdka. Dla bezpieczeństwa użytkowników domowa winda wyposażona jest w akumulatory, które w przypadku braku prądu, pozwolą na dokończenie jazdy na wybraną kondygnację.

nowoczesna winda domowa

winda domowa Stiltz Duo

Winda do domu Stiltz DUO może zmieścić w przestrzeni pasażerskiej jedną lub 2 osoby, a czas jazdy na wyższą kondygnację zajmuje 30 s. Użytkowanie windy domowej jest niezwykle proste po to, by osoby w podeszłym wieku mogły swobodnie korzystać z takiego rozwiązania. Do wprawienia windy w ruch wystarczy użyć przycisków znajdujących się na panelu wewnętrznym. Powierzchnia małej windy osobowej to 0,8 m², a udźwig wynosi 170 kg.

Winda domowa Stiltz TRIO jest stworzona dla pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim lub przy pomocy chodzika rehabilitacyjnego, może też przewieźć 3 stojące osoby. Udźwig tego urządzenia to 250 kg.

Czy mała winda osobowa może zastąpić schody w domu?

Winda domowa stanowi wyposażenie równolegle, natomiast nie może zastąpić schodów. Winda do domu może ulec awarii, tak jak każde urządzenie elektryczne, dlatego nie może być jedyną drogą łączącą kondygnacje. Winda domowa jest dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, ale mimo to schody muszą znaleźć się w domu, choćby na wypadek zdarzenia losowego np. pożaru. Sytuacje awaryjne są powodem, dla którego w budynkach wielorodzinnych oprócz windy elektrycznej znajdują się schody. Jeśli w ograniczona przestrzeń w budynku nie pozwala na zamontowanie windy domowej i schodów stacjonarnych, wówczas można rozważyć zakup awaryjnych schodów nożycowych.