niedziela, 27 marca 2016

Krzesełko schodowe używane Acorn Superglide

Krzesełka schodowe to jedno z najtańszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań jeżeli chodzi o likwidowanie barier architektonicznych. Krzesełka schodowe możemy ogólnie podzielić na krzesełka schodowe poruszające się na szynie prostej oraz poruszające się na torze krzywoliniowym. Krzesełka schodowe na szynie prostej mogą występować w wersji używanej i to właśnie takie rozwiązanie przedstawiam poniżej.
Używane krzesełko schodowe Acorn

Krzesełko schodowe na torze prostym jest dedykowane do montażu na prostych odcinkach (biegach) schodów. Oczywiście czasami, w niektórych sytuacjach możliwy jest montaż takiej windy schodowej na schodach, które nie są całkowicie proste - opiszemy to w dalszej części strony.
Angielska firma Acorn, która jest producentem różnego rodzaju wind schodowych, jako jedyna w Europie oferuje sprawdzone i na gwarancji krzesełka schodowe na szynie prostej.
W Polsce ich oficjalnym przedstawicielem jest firma Windy Schodowe (www.windy-schodowe.pl), która dostarcza i montuje te urządzenia na terenie całej Polski.
Używane krzesełko schodowe to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących taniego i szybkiego sposobu na likwidację bariery architektonicznej.

Używane krzesełko schodowe Acorn

Ta wersja windy schodowej jest zawsze dostarczana z nowym siedziskiem i akumulatorami. Używane są tor jezdny oraz napęd (wagonik). Na cały zestaw kupujący otrzymuje roczną, pisemną gwarancję - można ją przedłużyć do dwóch lat za drobną dopłatą.
Cena używanego krzesła dźwigowego Acorn Superglide waha się od 5000 zł do 6000 zł - cena ta zależy od kilku czynników, tj.: długość toru jezdnego, wersja wewnętrzna lub zewnętrzna, materiał z jakiego wykonane są schody, opcje dodatkowe (zawias w dolnej części szyny lub pokrowiec).
Czas dostawy takiego krzesełka schodowego jest bardzo szybki - można powiedzieć, że są one dostępne "od ręki". Czas montażu takiej windy schodowej zależy także od kilku czynników, ale z reguły wynosi on od 3 do 7 godzin.
Do montażu krzesełka schodowego nie są wymagane z reguły żadne przygotowawcze prace budowlane. Tor jezdny tej windy schodowej mocuje się do stopni schodów. Na dole schodzi on do podłogi, a na górze wychodzi poza krawędź najwyższego stopnia na 20 cm.
Krzesełko schodowe Acorn jest zasilane akumulatorowo, jednak potrzebne jest gniazdko elektryczne w które należy wpiąć ładowarkę dostarczoną w zestawie. W czasie kiedy krzesełko jest pozostawione na przystanku dolnym lub górnym następuje automatyczne ładowanie akumulatorów.
Obsługa krzesełka jest możliwa poprzez specjalne przyciski sterujące znajdujące się na obydwu podłokietnikach. Możliwe jest także uruchomienie windy za pomocą pilota zdalnego sterowania.
Siedzisko jest bardzo wygodne i ergonomiczne, dla osób potrzebujących można poszerzyć odstęp pomiędzy podłokietnikami. Na siedzisku jest zamocowany także pas bezpieczeństwa.
Poniżej przedstawiamy film pokazujący działanie takiego krzesełka schodowego.