czwartek, 31 marca 2016

Krzesełko schodowe na schody proste Otolift model Parallel

Krzesełko schodowe na szynie prostej Otolift Parallel

Krzesełko schodowe na torze prostym Otolift Parallel
Holenderska firma Otolift, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją krzesełek schodowych posiada w swojej ofercie model Parallel. Winda ta dedykowana jest do montażu na prostych biegach schodów. 
Krzesełko schodowe Parallel charakteryzuje się niezwykle płaską konstrukcją - po złożeniu (siedziska, podłokietników oraz podnóżka) zajmuje ono na prawdę bardzo mało miejsca na schodach, dzięki czemu nawet przy wąskich schodach umożliwia wygodne z nich korzystanie innym osobom.
Krzesełko schodowe Otolift na szynie prostej  podobnie jak inne tego rodzaju urządzenia jest zasilane akumulatorowo, na stajach krańcowych (dolnej i górnej) akumulatory są automatycznie doładowywane przez ładowarkę, która musi być wpięta do gniazdka. Ta winda schodowa posiada udźwig do 130 kg. Na górze schodów użytkownik ma możliwość obrotu siedziska, a sterowanie może być zdalne (za pomocą pilotów na podczerwień) lub z poziomu siedziska za pomocą specjalnego przycisku znajdującego się na podłokietniku.


Unikalne ceny krzesełka Otolift Parallel

Krzesełko schodowe z prostym torem jezdnym zamontowanym do ściany
To co wyróżnia model Parallel to możliwość zamontowania szyny jezdnej do ściany. Olbrzymia większość krzesełek schodowych posiada tor jezdny mocowany do podłogi i stopni schodów. Czasami zdarza się, że mamy w domu piękne schody wykonane z egzotycznego drewna lub szlachetnego kamienia.  Czasami stopnie schodów nie są na tyle wytrzymałe aby przenieść obciążenie wynikające z montażu i użytkowania krzesełka schodowego. A czasami po prostu kwestie techniczne powodują, że montaż do schodów jest niemożliwy. W tych wszystkich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest krzesełko schodowe Otolift Parallel z możliwością montażu szyny jezdnej do ściany.

Krzesełko schodowe na szynie prostej Otolift
Inne unikalne cechy krzesełka prostego Otolift to chociażby możliwość wyboru koloru tapicerki - inne modele na szynie prostej nie często dają taką możliwość. Krzesełko to porusza się naprawdę cicho, a dodatkowo zębatka jest przymocowana zębami w dół (układ napędowy jest tak skonstruowany), więc nie ma możliwości, że coś dostanie się między napędowe koło zębate a zębatkę. Krzesełka schodowe firmy Otolift (wszystkie modele) mogą mieć tzw. elektroniczne ograniczenie dostępu - chodzi tutaj o kluczyk elektroniczny, który pozwala na zablokowanie urządzenie - dzięki temu nikt niepowołany nie będzie mógł użyć tego krzesełka schodowego. Z racji tej właściwości oraz tych wymienionych wyżej krzesełko schodowe Otolift Parallel idealnie nadaje się do montażu na klatkach schodowych w blokach.

Dane techniczne oraz wymiary tego modelu krzesełka schodowego przedstawiamy na grafice obok. Warto wiedzieć, że ten model nie występuje w wersji używanej, a cena nowego krzesełka wynosi około 12-14 tysięcy zł brutto. Jeżeli chodzi o używane krzesełka schodowe to jedynie angielska firma Acorn ma takowe w swojej ofercie, a w Polsce można te krzesełka nabyć u oficjalnych przedstawicieli firmy Acorn.

Poniżej pokazujemy film przedstawiający to  krzesełko schodowe