piątek, 11 stycznia 2019

Windy dla niepełnosprawnych - wymiary, rzuty, projekty, pliki CAD

Jeśli chcesz zlikwidować bariery architektoniczne w istniejącym lub mającym powstać budynku, niezbędny do wprowadzenia zmian będzie projekt windy dla niepełnosprawnych. To dzięki niemu dowiesz się, jakie są wymiary urządzenia dopasowanego do Twoich potrzeb. Zobacz, gdzie znajdziesz projekty, rzuty, wymiary i pliki CAD. 

PROJEKT WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH OD A DO Z


Nasi klienci często pytają o możliwość pobrania rysunków technicznych urządzeń, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom starszym i niepełnosprawnym. Korzystają z nich zarówno firmy budowlane, biura projektowe oraz architekci tworzący projekty nowych budynków, jak i osoby prywatne. Czy wiesz, w jaki sposób posiadanie rzutów i projektów w formacie DWG może usprawnić montaż platform pionowych oraz krzesełek i platform schodowych

Rysunki techniczne zapisane w formie plików CAD znacznie przyspieszają pracę osób tworzących projekty techniczne oraz ich użytkowników. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, przygotowaliśmy więc gotowe rysunki naszych urządzeń, które zostały zwymiarowane, aby umożliwić łatwe kopiowanie poszczególnych fragmentów schematów. Dzięki temu architekt lub projektant może szybko przekleić rzut windy schodowej i zastosować go we własnym projekcie budynku. Projekt windy dla niepełnosprawnych w plikach CAD przyczynia się więc do oszczędności czasu i pomaga zniwelować błędy przy wrysowywaniu urządzenia. W przypadków budynków wielorodzinnych rysunki DWG przydadzą się także mieszkańcom, którzy mogą je zaprezentować podczas spotkania wspólnoty mieszkaniowej i wspólnie wybrać urządzenie dopasowane do wymiarów swojej klatki schodowej. 

Zastosowanie platformy schodowej ułatwia pokonywanie barier osobom na wózkach inwalidzkich

Gotowe rysunki techniczne oraz poszczególne wymiary windy dla niepełnosprawnych znajdziesz pod pod tym linkiem.

KTÓRĄ PLATFORMĘ WYBRAĆ?


W przypadku chęci zamontowania windy dla niepełnosprawnych wymiaryurządzenia odgrywają kluczową rolę. Istotna jest jednak także wysokość podnoszenia, od której zależy dobór modelu windy. Jeżeli osoba poruszająca się na wózku musi przemierzyć mniej niż 3 m, możliwe jest zastosowanie urządzenia pionowego bez szybu. Tego typu winda sprawdzi się w przypadku niepełnosprawnych mieszkających w dolnych kondygnacjach bloku, którzy przemieszczają się razem z osobą towarzyszącą. Standardowe wymiary urządzenia wynoszą 1100 na 1400 mm, lecz istnieje możliwość ich indywidualnego dostosowania do potrzeb klienta. 

Platformy dźwigowe sprawdzają się zarówno w blokach, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Alternatywą dla wspomnianej już windy platformowej jest platforma montowana wzdłuż schodów. Możesz ją zamontować bezpośrednio na ścianie nośnej lub na słupkach. Jeżeli dysponujesz niewielką przestrzenią, wybierz najwęższy model –Ascendor PLK8, w którym złożona platforma ma tylko 31 cm szerokości. Zanim jednak podejmiesz decyzję, poznaj wszystkie wymiary windy dla niepełnosprawnych – rzut znajdziesz w udostępnionych przez nas plikach.Możesz też wybrać ekonomiczny model urządzenia – Delta. Informacje techniczne dotyczącej tej platformy dla niepełnosprawnych (DWG) zostały także opublikowane na naszej stronie.


KIEDY WYBRAĆ KRZESEŁKO SCHODOWE?


Choć platformy pionowe i schodowe gwarantują osobom na wózkach inwalidzkich komfortowy sposób poruszania się pomiędzy poziomami, ich montaż nie zawsze jest możliwy. Czasami już po wstępnej analizie pliku z rysunkiemwindy dla niepełnosprawnych (DWG) architekt lub projektant dochodzi do wniosku, że jej wymiary są większe niż dostępna w budynku przestrzeń. Nie znaczy to jednak, że musisz bezpowrotnie porzucić plany wykonania projektu windy dla niepełnosprawnych. W naszej ofercie znajdują się bowiem także urządzenia stworzone z myślą o wąskich schodach i niewielkich klatkach schodowych. Zarówno w przypadku domów jednorodzinnych oraz bloków, jak i instytucji publicznych montujemy krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych (DWG) na szynach prostych oraz krzywoliniowych. Nawet skomplikowany kształt  schodów ani ich wąskie wymiary nie stoją na przeszkodzie do zastosowania tego typu urządzeń. Nasi eksperci są też w stanie wdrożyć rozwiązania dopasowane do specyfiki konkretnej przestrzeni, które sprawią, że korzystanie z krzesełek będzie wygodne dla osoby niepełnosprawnej i jednocześnie nie przeszkodzi pozostałym domownikom w wykonywaniu codziennych czynności.


Jesteś zainteresowany montażem platformy lub krzesełka przyschodowego? A może chcesz pozyskać większą liczbę projektów CAD? Jeśli tak, nie zwlekaj - skontaktuj się z nami!

Czekamy na Twój telefon pod numerami:
+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002

Możesz też wysłać e-maila na adres:

Zapraszamy do kontaktu!