poniedziałek, 19 września 2016

Nowe krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych HomeGlide

Krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych HomeGlide
Krzesełko schodowe model HomeGlide jest to urządzenie dedykowane do montażu i użytkowania na schodach prostych. Dzięki prostej konstrukcji może być bardzo szybko dostarczone i zainstalowane. Jest to jedno z niewielu urządzeń, które tak na prawdę może być instalowane na schodach u klienta bez uprzednich pomiarów - wystarczy wysłać zdjęcie swoich schodów i już następnego dnia będzie można używać tej windy schodowej. Również obsługa tego modelu krzesła dźwigowego jest bardzo prosta, a samo użytkowanie windy daje uczucie bezpieczeństwa i komfortu. Do tego wszystkiego dochodzi jest kwestia ceny - otóż można śmiało stwierdzić, że jest to najtańsze nowe krzesełko schodowe na polskim rynku.


Ogólne cechy krzesełka schodowego HomeGlide


Dolny przystanek krzesełka schodowego
Wagonik jezdny urządzenia, w którym ukryty jest silnik, akumulator oraz wiele innych podzespołów porusza się po aluminiowej szynie jezdnej, która jest zamocowana do stopni schodów. Schody mogą być drewniane, betonowe, kamienne lub metalowe - nie ma to żadnego znaczenia. Jeżeli ktoś potrzebuje, aby tor jezdny krzesełka był mocowany do ściany, a nie do stopni schodów, to wówczas należy zapoznać się z tym linkiem -->.
Dzięki specjalnemu ułożeniu listwy zębatej nie ma możliwości, aby coś do niej wpadło.
Na dolnym i górnym przystanku znajdują się tzw. stacje dokujące (punkty ładowania), które umożliwiają doładowanie się akumulatorów - oczywiście cały proces jest automatyczny.
Składana końcówka szyny w krzesełku schodowym - zawiasNa dolnym krańcu schodów urządzenie zjeżdża przed schody - w zależności od kąta nachylenia potrzebuje tam od 60 do 80 cm. Ogóle wymiary krzesełka, siedziska i szyny podajemy na grafice na końcu tego artykułu. Na górnym przystanku mamy do dyspozycji obrotowe siedzisko, dzięki czemu proces wsiadania i zsiadania na górze schodów jest bardzo bezpieczny oraz wygodny.
Jeżeli na dole nie ma aż tyle miejsca lub znajdują się tam np drzwi, to można zastosować tzw. zawias, czyli specjalny mechanizm, który automatycznie podnosi i opuszcza dolny kraniec szyny jezdnej.
Krzesełko schodowe HomeGlide może być sterowane alby specjalnym przyciskiem umieszczonym w podłokietniku bądź też pilotem zdalnego sterowania.
Maksymalny udźwig jaki może to urządzenie przewieźć to 125 kg; siedzisko jest zaopatrzone w pas bezpieczeństwa, który dodatkowo zwiększa poczucie pewności podczas jazdy.
Podobnie jak w innych modelach siedzisko oraz podnóżek i podłokietniki mogą zostać złożone w momencie kiedy winda nie jest używana - dzięki temu oszczędzamy miejsce na schodach - inni domownicy nie muszą omijać windy i mają ułatwione poruszanie się po schodach.
Krzesło dźwigowe HomeGlide posiada cały szereg czujników, które zatrzymują automatycznie urządzenie w momencie kiedy podczas jazdy napotkana zostania jakaś przeszkoda. Poza tym w krzesełku mamy unikalny panel auto-diagnostyczny, który informuje użytkownika o ewentualnej usterce poprzez odpowiednią ilość sygnałów akustycznych.
Krzesełko schodowe HomeGlide może występować w wersji przeznaczonej do użytku zewnętrznego oraz w wersji Extra - poniżej zdjęcia tych modeli, a dokładniej o nich napiszemy w kolejnych artykułach na naszej stronie poświęconej windom do transportu osób niepełnosprawnych.

Na koniec prezentujemy Państwu film pokazujący krzesełko schodowe HomeGlide na szynie prostej w wersji Extra z zawiasem.